Recenzje

Podobne gry do A Way Out - Najlepsze tytuły do zabawy online

Autor Mateusz Szymczak
Mateusz Szymczak7 czerwca 20246 min
Podobne gry do A Way Out - Najlepsze tytuły do zabawy online

A Way Out podobne gry to doskonała okazja dla graczy lubiących kooperacyjne przygody. Ta wyjątkowa produkcja uhonorowana wieloma nagrodami za innowacyjną rozgrywkę dwuosobową była prawdziwym przełomem. Jeśli spodobał Ci się ten tytuł, z pewnością pokochasz poniższe propozycje, które w równie wciągający sposób pozwolą przeżyć niezapomnianą przygodę w towarzystwie przyjaciela.

Kluczowe wnioski:
 • Wymienione tytuły oferują emocjonującą rozgrywkę kooperacyjną, wymagającą ścisłej współpracy dwóch graczy.
 • Większość z nich stawia na wciągającą fabułę i charakterystyczny świat przedstawiony.
 • Gry nastawione są przede wszystkim na dostarczenie dobrej zabawy podczas wspólnego pokonywania wyzwań.
 • Część tytułów pozwala na niekonwencjonalne podejście do trybu dwuosobowego.
 • Wszystkie stanowią ciekawą alternatywę dla osób, które pokochały A Way Out.

Najlepsze gry kooperacyjne podobne do A Way Out

Jedną z największych zalet gry podobnej do A Way Out, jaką była It Takes Two, jest jej wyjątkowy nacisk na kooperację. Przez cały czas rozgrywki dwójka graczy musi ze sobą ściśle współpracować, by pokonywać kolejne przeszkody i zagadki. Gra idealnie wykorzystuje swój potencjał w trybie dwuosobowym, oferując mnóstwo interakcji i sytuacji wymagających kreatywnego myślenia we dwójkę.

Podobnie jak w A Way Out, It Takes Two łączy elementy platformówki i gry przygodowej w sposób, który wciąga od pierwszych minut. Każdy etap to esencja radosnej kooperacji, zmuszającej do rozwijania nowych, zręcznościowych umiejętności w harmonii z partnerem. Oprawa wizualna tchnęła w życie pełną humoru, ale też wzruszającą opowieść o popadającym w kryzys związku.

Inne gry podobne do A Way Out, stawające na kooperację, to choćby Unravel Two, Haven, Degrees of Separation czy Overcooked! Wszystkie oferują niesamowite doznania i masę dobrej zabawy dla dwóch graczy działających wspólnie. Okazują się przy tym niezwykle porywające dzięki zróżnicowanej, lecz przemyślanej rozgrywce.

Najlepsze gry nastawione na fabułę jak A Way Out

Kluczowym atutem A Way Out była bez wątpienia wciągająca fabuła i dojrzała, ale pełna zwrotów akcji narracja. Jeśli więc szukasz równie angażującej historii, warto sięgnąć po gry podobne do A Way Out, w których silny nacisk położony został właśnie na ten aspekt rozgrywki.

Doskonałym przykładem jest A Plague Tale: Innocence, w którym przeżywamy mroczną opowieść o rodzeństwie usiłującym przetrwać w czasach średniowiecznej zarazy. Przepełniona emocjami fabuła zmusza nas do podejmowania trudnych decyzji, a utrzymująca napięcie narracja nie pozostawia obojętnym.

Warto też zwrócić uwagę na Inside, nastawioną na wzbudzanie w graczach najróżniejszych emocji, od strachu po zaskoczenie. Surrealny świat, który stopniowo eksplorujemy, jest genialną kanwą dla wielowymiarowej historii o rzadko spotykanej głębi.

 • Jeśli chcesz przeżyć epicką opowieść, ale w wersji nieco bardziej przystępnej, koniecznie zapoznaj się z God of War.
 • The Last of Us bez wątpienia także zaliczyć można do grona najlepszych gier nastawionych na fabułę jak A Way Out.

Czytaj więcej: Mario na PS3 - Jak grać w Super Mario na PlayStation 3

Gry dwuosobowe podobne do A Way Out z ciekawą narracją

Doskonale pamiętamy, jak ważną rolę w A Way Out odgrywała właśnie narracja, którą wspólnie kształtowaliśmy z naszym partnerem. Ten specyficzny rodzaj gier podobnych do A Way Out, stawiających na opowieść do przeżycia we dwoje, szybko zdobył rzesze fanów na całym świecie.

Bliźniaczo podobnym przykładem jest Brothers: A Tale of Two Sons. Sterujemy w niej jednocześnie dwoma braćmi, każdym na innej części ekranu. Nie tylko zmusza to nas do koordynacji działań, ale idealnie komponuje się z samą fabułą – wyprawy w poszukiwaniu lekarstwa dla chorego ojca.

Za prawdziwą perełkę w tym gatunku uchodzi też Way of the Samurai. Gra pozwala na olbrzymią swobodę w kształtowaniu własnej narracji – finał opowieści zależny jest od podejmowanych przez nas decyzji i kreowanych sytuacji. Dodajmy do tego możliwość kooperacji i otrzymujemy prawdziwie wyjątkowe połączenie!

Inne godne uwagi propozycje:

Z całą pewnością do grupy gier podobnych do A Way Out z ciekawą narracją do eksploracji we dwójkę zaliczyć można:

 • Keep Talking and Nobody Explodes, wnoszące dynamikę i napięcie w kooperację wokół rozbrajania bomb.
 • Niedoceniany Degrees of Separation – intymną opowieść rozgrywającą się równolegle w dwóch wymiarach.

Najciekawsze gry akcji jak A Way Out do zagrania w duecie

Zdjęcie Podobne gry do A Way Out - Najlepsze tytuły do zabawy online

A Way Out pod względem rozgrywki daleko odbiegał od typowych gier akcji. Nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy na rynku innych, równie wciągających gier podobnych do A Way Out, stawiających na efektowne starcia i dynamiczne sekwencje.

Do tej kategorii z pewnością zaliczyć można takie tytuły jak Army of Two. Już sama nazwa sugeruje, że mamy tu do czynienia z grą nastawioną przede wszystkim na wspólne działanie dwóch graczy. Brutalna akcja przeplatana jest jednak wciągającą fabułą, co dodatkowo czyni obydwa części cyklu jak najbardziej godne uwagi.

Idealnym dowodem na to, że nawet gry z gatunku shooterów mogą stać się grami kooperacyjnymi najwyższej klasy, jest Rainbow Six: Vegas 2. Aby odnieść tu sukces, niezbędna staje się drobiazgowa koordynacja ruchów, a wymagający poziom trudności nie pozwala na samotną grę.

Trudno również nie wspomnieć o serii Gears of War, okrzykniętej kultowym kooperacyjnym shooteerem. Zwarta akcja pełna brutalnych starć zespalała się tu ze świetną oprawą graficzną, ale przede wszystkim stworzoną z myślą o zabawie we dwójkę mechaniką rozgrywki.

Świetne gry liniowe z unikatową rozgrywką w stylu A Way Out

Jedną z największych zalet A Way Out, którą docenili gracze na całym świecie, była jej liniowa struktura. Brak otwartego świata i rozgałęzionych scenariuszy miał swój głęboki sens – twórcy skupili się na dopracowaniu opowieści i wyjątkowego trybu kooperacji.

Fenomen tego typu gier podobnych do A Way Out to właśnie odświeżająca formuła klasycznej, liniowej gry akcji. Niemniej jednak z powodzeniem odnaleźć można na rynku inne, równie godne uwagi tytuły tego rodzaju. Jednym z nich jest bezsprzecznie Uncharted 4.

Podsumowanie

Świat gier wideo obfituje w wiele wspaniałych tytułów, które oferują smakowitą dawkę rozgrywki podobnej do A Way Out. Choć oryginalny tytuł był przełomowym doświadczeniem, nie stoi w tej kwestii osamotniony. Gracze mają ogromny wybór innych, niezapomnianych gier podobnych do A Way Out, bez obaw mogą więc kontynuować poszukiwania wspaniałej kooperacyjnej zabawy.

Przedstawione propozycje udowadniają, jak wiele różnorodnych gatunków gier oferuje kooperacyjną rozgrywkę najwyższej jakości. Od angażujących historii przez dynamiczną akcję, aż po unikalne przygody platformowe – możliwości są niemal nieograniczone. Co ważne, każdy fan gier podobnych do A Way Out znajdzie coś dla siebie, wpasowującego się w jego gusta i preferencje.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kody rabatowe na CD Keys - Najnowsze promocje aby zaoszczędzić
 2. Samsung QE55Q67TAU: Czy warto kupić ten telewizor QLED? Test
 3. Final Fantasy VII Remake na PC: Czy port spełnia oczekiwania?
 4. Czy 16GB RAM wystarczy do gier w 2024? Analiza eksperta i testy
 5. Play At Home na PS4 - Co nowego w programie? - Dowiedz się!
Autor Mateusz Szymczak
Mateusz Szymczak

Jestem pasjonatem gier wideo i ekspertem w dziedzinie recenzji, poradników oraz newsów związanych z gamingiem. Jako właściciel portalu, moim celem jest dostarczanie najbardziej wszechstronnych i rzetelnych treści dla społeczności graczy. Moje recenzje są pełne pasji i szczegółowości, pomagając graczom wybierać najlepsze tytuły. Zapraszam Cię do mojego portalu, gdzie każdy gracz znajdzie coś dla siebie - od recenzji po poradniki, a także najnowsze wieści ze świata gier. Przyłącz się do naszej społeczności i czerp radość z gamingu w zgodzie z naturą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły